Travesti Ölümüne Türkiye Sessiz.

Hande Cinayetti

Geçtiğimiz günler de haberini yaptığımız Travesti Hande kader İstanbul Zekeriya köyde vahşice tecavüz edilip sonrasın da cesedi yakılarak öldürülmüştü. Buna ancak ilk olarak LGBT dernekleri tepki de bulundu. Özgecan cinayettin de Türkiye ayağa kalktı neden Hande de sessiz Türkiye sorusunu sormadan geçemiyoruz. Çünkü Hande seks işçisi çünkü o trans bir kadın her ne olur ise olsun insanlık adına kimsenin susmaması gerekiyordu. Bir kaç ünlü sanatçı Twitter gibi sayfaların da paylaşım yaptı ve Ayşe Arman köşe yazarı olarak kaleme alıp toplumun iki yüzlü olduğunu bir kere daha vurguladı.

Herkes bir kere olsa da hesapların da paylaşsaydı Kaderin ölümünden herkesin haberi olurdu. Paylaştıkça eşcinsel olmuyorsunuz. Bunun için bir kaç ilden Ankara da meclise gittiler Pembe hayat genel başkanı Buse kılıçkaya dernek Üyesi Ayta Sözeri ve bağımsız aktivist Öykü Ay hanımefendi de bu gidenler arasın da yer almaktadır.Herkesin büyük çabası şu Handenin ölümüne kimse sessiz kalmasın. Kalanlar ise resmen suça ortak olmuş olmuyorlar mı? Katil yada katiller aramızda dolaşır iken nasıl bu kadar rahat olabiliyoruz.  23 Yaşın da gencecik bir insan yakıldı sessiz kalma Türkiye ses çıkar diyoruz imza kampanyalarını imzalayınız bir çok gazete de haberi çıktı.

Ama şu ki medya gücünü hande için kullanamadı. Pazar günü ise bütün herkes Taksim de olacak sessiz kalmayalım Hande için yürüyelim ki başka handeler ölmesin. Uyan Türkiye Uyan sessiz kalma bu vahşette.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir