Travestilerin Makyaj Yapma Sebepleri.

Travesti Makyaj

Makyaj her kadının belli bir yaştan sonra hayatına giren ve zaman ile yapmayı öğrendikleri bir nevi bir el becerisidir. Her kadın ve Travesti yüz şekilleri farklı olduğu için farklı tonlar da farklı çizgiler de olmaktadır. Genel olarak makyaj ilk olarak göz kalemi ile başlamaktadır daha sonra ki yaşlar da ise kapatıcılar ve farlar ile profesyonelce yapılmaktadır. Aslında makyaj bana göre geçici bir güzellikten ibaret olmaktadır. İstanbul Travestileri genel olarak özel davetler de ve barlara gittikleri zaman ağır makyaj yapmaktadırlar.

Cildin pürüzsüz görünmesi ve karşısındakine daha seksi ve güzel görünmekten dolayı da yapmaktadırlar. Kimileri de gerçekten makyaj yapmayı seviyor ve kendisi için yapmaktadır. Ama kadınların çoğu makyajı karşı cinse güzel görünmek için yada dikkat çekmek için de yapmaktadırlar. Bazen güzel bir söz duymak için örneğin partneri tarafından ne kadar güzel olmuşsun demesi bile o an ki egosunu fırlatır. Çok  yoğun yapılan porselen makyajlar kişiyi olduğundan çok değiştirmektedir üstüne takma kirpikler gece barda gördüğünüz o kişiyi sabah aydınlığın da gördüğünüz zaman tanımayabilirsiniz çünkü makyaj profesyonel yapıldı müddetçe kişiyi tanımaz olabiliriz.

Bodrum Travestileri de yaz ayların da abartı makyajdan kaçmaktadırlar. Yoğun güneş makyajlı yüzde leke bırakır o yüzden sıcak havalarda ve mevsimlerde pek yapılmasa da makyaj hastası kadınlar sırf erkeklere seksi görünmek için yaz kış dinlemiyorlar. Trans kadınlar kadınlara göre daha yüksek dozda kapatıcı kullanıyorlar çünkü o erkeksi hatlarını makyaj hileleri ile oval hale getirip kadınsı hatları yakalama olanakları daha yüksektir. Düşünsenize bir erkeği makyaj ile kadın haline getirebiliyoruz buda makyajın hayatımızda ki önemini anlatmaktadır. Uzun lafın kısası çoğunluk erkek tavlamak daha nasıl seksi olabilirim arayışına girerek makyaj yapmak istiyorlar.

Bodruma Travesti Akını.

Şüphesiz Bodrum Türkiye de tatil amaçlı tercih edilen hemen hemen birinci sıralarda olan bir tatil kasabası olmaktadır. Bu tercih hem yabancı hem de yerli turistler tarafından yapılmaktadır. Travesti ve bir çok insan burada daha rahat edeceklerini düşünerek tatil listelerinin en başına koymaktadır. Siteleri kontrol ettiğimiz zaman transların çoğu burada olmaktadır. Onlar hem tatilini yapıyor hem de çalışıyorlar. Kimileri İnternet kimileri ise alışık olduğumuz sokak seks işçiliğini burada da devam etmektedirler. Anlayacağınız gündüz tatil gecenin belli saatlerine kadar da çalışıyorlar arada boşluk kaldığın da ise eğlenmek için gece barlarına hücum etmektedirler.

Her yıl aynı simaları burada bulmak mümkündür. Çoğunluk sezonluk kalmaktadır burada eşsiz manzara ucu bucağı görünmeyen berrak deniz gündüzün kavurucu sıcaklığından faydalanıyorlar her dakikalarını değerlendirip keyif almaya çalışıyorlar. Tur acenteleri tarafından düzenlenen tekne turları safari ve çamur banyoları ayrı bir atmosfer katıyor tatile, Avrupa da yaşayan Travestiler de tatil için buraya tercih ediyorlar. Bir nevi bir yıl buranın havasını teneffüs eden ikinci yıl yine gelmek istiyor çünkü insanlar birbirlerini tanımıyor yabancı turistte olunca hakir görülmüyorlar bu da onları mutlu oluyor az bir süre de olsa tadını çıkartıyorlar.

Zaten çoğunun burada yazlıkları mevcuttur kış sezonunda da kalanlar çoktur.  Özellik ile tam da bu ay ( Ağustos ) da hızlı bir turist akını başlamış durumdadır.

Bu hızlılık Eylül ayına kadar devam edip sonrası yavaş yavaş seyrelecektir. Kalanlar orada kalıyor gelecek seneyi bekliyor kiralıklar da şehirlerine dönüp hayatlarını kaldığı yerden devam ediyor onlar için oda bir anı olmuş oluyor. Bu yaz bodrum da Travesti kaynıyor diyebiliriz.

Sağlığımıza Ne Kadar Düşkünüz.

Travesti Sağlığı

Sağlık denilince bedenimizi ve ruhumuzu bir bütün olarak düşünmek gerekiyor. Beden sağlığımız kadar da ruh sağlığımız önem taşımaktadır. Bir çok beden sağlık sorunlarının derinliğin de ruhsal sorunlar da yatmaktadır. Örneğin üzüntü yolu ile binlerce hastalık bedenimiz de türeyebiliyor. Kanser gibi hastalıkların da temelinde de bu etkenler yatmaktadır. Sağlık sorunları İstanbul gibi büyük şehirler de köy ve kasabalara nazaran daha da sıklık ile yaşanmaktadır.  Bunun önüne bireysel olarak bir yere kadar çıkabiliriz kendi ruh temizliğimizi elimize aldığımız zaman beden sağlığımız da kısmen de olsa ciddi hastalıkların önüne geçmiş oluruz. Ruhsal yani genetik ile alakalı bir takım rahatsızlıklar olmaktadır örneğin eşcinsellik ruhsal bir durum olmaktadır. Bunu Travesti olmak ile yada cinsiyet geçiş ameliyatı ile kişi ruhsal olarak kendisini düzeltebilir en azın dan beyin olarak rahat olmaktadır.

Bunların yanı sıra yediğimiz ve içtiğimiz bütün her şeye dikkat etmemiz gerekiyor. Soğuk kış ayların da yine kılık ve kıyafetlerimize yaz ayın da ise yoğun güneşten kaçınmak sağlığımıza ne kadar düşkün olduğunu göstermektedir. Bol bol su tüketerek bedenin istediklerine cevap verdiğimiz zaman da daha dinç ve sağlıklı oluruz. Vitamin değeri yüksek olan sebze ve meyveleri asla hayatımızdan eksik etmemeye gayret etmeliyiz ki iler de ciddi rahatsızlıklara sebebiyet vermeyelim.

Kaliteli beslenmek demek her daim yeterli gelmeyebilir bilinçli ve dengeli beslenmek bizi bir çok sağlık felaketinden korumaktadır. Hasta olup olmamak yüzdenin çoğunluğu kişinin dikkatli olmasına bağlıdır kendimizi bir kere sevmeliyiz vücut fonksiyonlarımızı ve organlarımızı tanımalıyız ve ona göre dikkat etmeliyiz.  Ne kadar kendimize bakıyoruz her gün onun muhasebesini yapmalıyız. Genç yaşta yaşlılığımız için birikimler yapmalıyız bu birikim maddi değil elbette manevi yani vücut sağlımızı elden bırakmamalıyız spor hayatımızın her dönemin de olmalıdır. Evet kendimizi bileceğiz sayacağız ruh halimiz bedenimize nakış gibi işlenir o zaman.

Tecavüzcülere Hadımlık Kararı

Travesti

Türkiye’nin ağzı çok yandı tecavüzcülerden, o acılı annelerin feryatları hala kulaklarımız da, tecavüze uğrayan Travesti ve bayanların haddi hesabı yoktu. Artık resmi gazete de yayınlandı tecavüzcüler hadım edilecekler. Bel ki bunu dikkate alarak bu tarz çirkin olaylar tekrarlanmaz. İstanbul gibi büyük şehirler de son zamanlar da bu tarz iğrenç olayların önüne ancak bu kararlar ile alınabilirdi.

Küçücük erkek ve kız çocukların tecavüzlerinin önünü almış olduk tam isabetli bir karar olmuş Türkiye adına, sapıklar bu tarz olaylara eğilim gösterdikleri zaman neler ile karşılaşacaklarını en azından bilmelidirler. Artık yok öyle bir kaç yıl hapis yatıp çıkmak.  Bu tarz çirkinliklere bu tarz cezalar yerin de verilmiş cezalardır.

 

Beylikdüzü Travesti Aygül Öldü.

Alıştık desek de  Travesti ölümlerine böylesine son zamanlarda pek alışık değildik. Genel olarak İstanbul da öldürülüyorlardı son zamanlarda, fakat Beylikdüzü olayı bir kaza sonucu olmuştur. Gece Travestiler o civarda yol kenarın da seks işçiliği yapmaktadırlar. İşte talihsiz Aygül de orada çalışarak hayatını sürdürüyordu. Ölüm onu orada yakaladı.

Büyük bir ihtimal karşılığın da karşıdan karşıya geçiriyordu hızla gelen aracı fark etmedi. Bir çok trans kadın bu olay karşısın da üzgün olduklarını belirtiler. Bunların iki kardeş olduğu idea edilmektedir ikisi de aynı kaderi yani eşcinsel olmaktadırlar.  Aygül bir konu da oldukça şanlı olmaktadır en azından ailesi onun ölüsünü hiçe saymadı evlatlarının cenazesine sahip çıktılar yarın 24.07.2016 adli tıp morgundan alarak son görevlerini yerine getireceklerdir.

Cenazesin de trans kadınlar bulunamayacaklardır çünkü ailesi zaten sahip çıkmıştır. Olayın seyrini kolluk kuvvetleri takip etmektedirler. Aracın yakalanıp yakalanmaması konusun da bizler de bilgi sahibi değiliz. Bilgi aldığımız taktirde siz okurlarımız ile paylaşmaya devam edeceğiz. Ailesi ve sevenlerine baş sağlığımızı sunuyoruz.

1980 Yılların da Travesti Yaşamları

1980-Travesti

Yıl 1980 ülkenin yine karıştığı yıllar. O dönemi sıkıntılı atlatanlar arasın da Travesti ve bir çok insan olmuştur. O dönemlere damgasını vuran en önemli olay ise Bülent Ersoy’un yasaklı yılları olmaktadır. İstanbul da da bir çok trans kadın mağdur olmuştur. O dönemlerde trans olmak gerçekten bir hayli zormuş. Düşünsenize koskoca bir sanatçısınız ve sahneden seni indiriyorlar. Yalnız sahnedekiler yaşamadılar tabi ki sokakta çalışanlar neler yaşamadılar ki?  Sokaktan bulduklarını sorgusuz sualsiz alıp kaç gün hücreler de bekletmediler mi?

Evet o dönemler de askeri darbe vardı. Sokağa çıkma yasağı vardı çünkü o hal ilan edilmişti. Bunu birebir yaşayan translar anlatıyor 15 Temmuz da yaşanan neydi ki o zaman ki darbe çok farklı yapılmış ve emellerine ulaşmışlardı. Evet o yıllar da Travesti olmak ciddi anlam da bir sorundu. Size niçin insansınız gibi sorular ile muhatap ettiriyorlar gibi o duygulara sahipsen insan değilsin gibi, ne sokaklarda yakaladıklarına neden geziyorsun sorusu bile olmadan saçları sıfır numaraya vuruldu. Yaşamları normal hallerde zaten zor olan Travestiler bir de o hal durumun da siz düşünün. Şehir semt mühim değil Ankara, İzmir gibi büyük şehirler dahil olmak üzere ülke genelinde sıkıntı vardı.

Seks işçileri zaten sokağa çıkamadı aç susuz  perişan kaldılar. Bazen diva anlatıyor ya oturduğum yerde koltuğum çöktü ne acı bir durum sahneden in aç ve perişan ol en büyük örnek göz önünde onun yaşadıklarıdır.  Yaşam yoktu hayat durmuştu tabi bu hemen hemen bütün halk için geçerli olsa da bu süreci en zor geçirenler sanırım LGBT üyeleri olmuştur.

Travesti Aşkı Nasıl Taze Tutuyor?

Aşkta devamlılık esas bir kural olmaktadır. Travesti partnerinin gönlünü nasıl alıyor sizce yada kadınlarımızın veya erkeklerimizin aşklarını nasıl taze ve ilk gün gibi tutmaları gerekiyor.

Aşk ile seksi yani cinselliği ayrı tutmak gerekiyor. İstanbul Travestileri bunu yerin de yapıyor mu? Her gün yada akşam olmasa da bunun arasını uzatmadan günlük yirmi dakika da olsa eşleriniz ile sohbet havasın da hafifte şakalaşarak o atmosferi yakalamaya çalışınız. Seksten bağımsız dokunuşlar sergileyiniz bu hem erkeğin hem de kadının çokça hoşuna gider.

Ankara Travestileri için bir günaydın mesajı çok önemlidir. Bıkmadan usanmadan her zaman farklı cümleler ile sevgilinize seni seviyorum kelimelerini tekrarlayınız. Bazen erkekler bu kelimelerden bıkmış gibi gözükseler de aslın da hoşlarına gittiğini biliyoruz.

Yoğun iş temponuz dan dolayı her yemek saatin de birlikte olmasanız da hafta bir kere ona zaman ayırınız ve yemek esnasın da onsa sevgi dolu sözcükler sarf etmeniz aşkınızı taze ve ilk gün gibi olmasını sağlayacaktır. Aşkın ömrü kısadır deseler de o tamamen partnerler arasında ki diyaloglara bağlıdır.

Ay da bir olsa da eşinizin hoşlandığı konular da bir plan yapınız. Erkek arkadaşınızın sevdiği bir yemeği on gün de bir yaparsanız onu daha kendinize bağlarsınız. Şirinlikler yapınız eşiniz ile şaka yapınız güler yüzlü olunuz. Baş başa kalmaya gayret gösteriniz arada olsa da çocuklardan uzak bir kaç gün baş başa geçiriniz.

Bodrum Travestileri olan bizler bu bütün saydıklarımızı uyguluyoruz sizler de uygulayın yada farklı taktikleriniz var ise bizim ile paylaşınız lütfen.

Travesti Efe Bal Bodrum da.

Dünya sivri dili ve seksiliği ile tanıdı Travesti efe bal hanımefendiyi, kendisi Türk asıllıdır bunu bilmeyenimiz yoktur. Bu yaz tatilini Bodrum da geçireceğini kendisi duyurular ile birlikte duyurmuştur Efe hayranlarına birde biz duyuralım dedik. 2016 Ağustos ayında Türkiye de olacaktır.

İstanbul Travestileri ile ağız dalaşına girdiği günlerden beri Türkiye gündemine sivri ile tanıtıldı. İtalya Milano şehrin de son derece nezih bir hayat yaşıyor desek de seks işçiliği yaptığını kendisi zaten saklamıyor. Son bombası için yapılacak olan yerel seçimlerde aday olması idi.  İki yıldır tatilini Türkiye de yapıyor. Türk erkeklerine hayran olduğunu inkar etmiyor çok zengin olduğunu kendisi söylemektedir. Pahalı elbiseler pahalı oteller kısacası kalite meraklısı diyebiliriz. Bunca zenginlik için de kim olsa şımarmaz ki? Efe hanımın hakkıdır diye düşünüyoruz.

Hesapları üzerinden kiraladığı arabasına varana kadar bile paylaşmıştır. Son derece kültürlü olan Bal birden fazla dil bildiğini bir röportajın da okumuştum. İtalyanın en çok kazanan Aktif Travesti rütbesini almıştır.

Eminiz ki son derece bir otel ayarlamıştır yine, güzelliği Avrupa ülkelerinin dilinde olan bir şahsiyet olmaktadır. Aynı zaman da İtalya da bir televizyon kanalın da program yapıyor ve milano şehrinin sokakların da afişleri boy boy asılmaktadır. Bu kadar ün şöhret nasıl ülkesin de ilgi ile karşılanmasın ki.

Bütün ülkeler hemen hemen tanıyor ve Türk olduğunu da inkar etmiyor. Şimdiden hoş geldiniz Efe hanım.

İstanbul Travestileri Darbeyi Kınadı.

Travesti de bu ülkenin vatandaşı tek bayrak için mücadele etmektedirler. İstanbul Travestileri paylaşım sitelerin de onlarca yorum yaptılar. Bunların da hemen hemen hepsi demokrasi dediler onlar da halk ile beraber sokağa döküldüler. Bu ülke hepimizin çünkü başka Türkiye yoktur. Vatandaşlarımızın refahı için herkesler gibi bizlerde mücadele ediyoruz dediler. Şehitlere ölen masum halkın yasını onlarda protesto etmektedirler. Hayat şartları onlar için normal şartlar da zor iken böyle elim bir hadise sonucun da nice olacaktı belki halleri. Taksim dekiler meydana döküldüler.

Olası bir savaşta onlarında savaşacaklarını resmi paylaşım sitelerin de gördük. Bütün vatandaşlarımız gibi onlarda üzüldüler onlarda hüzünlendiler. Aktivistlerinden tutun en alt trans kadınına kadar bütün ölenler için üzüntü içinde olduklarını belirtiler. Ölen masum asker ve suçsuz polis kimsenin gücü yetmeyecek bu ülkeyi bölmeye.

Ülkelerine bağlı bayraklarına ve dinine bağlı vatandaşlardan oluşmaktadırlar. Demokrasi nöbetini onlarda beklediler göz yaşlarını onlarda döktüler o kabus geceyi onlarda iliklerin de hissettiler. Yapılan saldırılara onlarda herkes gibi derin bir üzüntü için de yaşadılar. Ne Mutlu Türküm Diyene

 

Doktor Travesti Oldu.

Kadın gibi hissetmek erkek cinsiyeti ile doğup sonra kendisini kadın duyguları ile bulan Travesti ve sonrasından cinsiyet geçiş operasyonu geçirenler için olan bir durumdur. Emrah. K ismin de ki doktor bu duygular ile yıllarca yaşadı Emrah ailesini bu durumundan haberdar edince aile çocuğunu ret etti bir daha da görüşmedi mücadeleci ruhu ile tek başına okuluna devam etti ve diş doktoru oldu bir müddet hayatını oynasa da artık yapamadı bu durum çalıştığı arkadaşları için bir alay konusu olmuştu. Hastalar yüzüne bakamaz oldu personel gördüğü yer de başını eğiyordu.

İstanbul Marmara Üniversitesin de eğitimini tamamlamıştır. Hal böyle olunca iki yıl bir klinikte iş imkanı buldu her çaldığı kapı yüzüne kapanmıştı. Zaman ile hasta sayısını artıramadı ve klinik yönetimi işini çok iyi yapıyorsun fakat işine şikayetler üzerine son vermek zorundayız demiş.

Emrah Taylant yolunu tuttu ve orada cinsiyet değiştirme ameliyatını olarak Türkiye ye geri döndü fakat hala iş arayışın da pembe kimliğini alarak artık Emrah Ece oldu. Özellik ile devlet hastahanelerinde işe başlamak isteyip bir ilke imza atmak istiyor. İlk defa Türkiye de bir trans diş hekimi olduğunu kabullendirmek istiyor. Bu durum da olanların yolunu açmak ve hak hukuklarının bilincin de olmalarını istiyor. Bu medeni cesaretinden dolayı kendisini taktir ediyoruz kırılsın tabular diyoruz.